Montessori eğitimi ile çocukların keşif ve merak duygularını destekleyerek onları kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan genç bireyler olarak hayata hazırlamak ve Türkiye’de benzeri nadir görülen yenilikçi bir eğitim vizyonu sunmak amacıyla 2011 yılında TÜRGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) bünyesinde kurulmuştur.

Okulumuzda yüzyılı aşkın süredir birçok ülkede ilgi görmüş ve başarı göstermiş bir sistem olan Montessori eğitimi uygulanmaktadır. Deneyimli idarecilerimiz, tecrübeli Montessori eğitmeni koordinatörlüğünde çalışan ve Palet Montessori öncülüğünde Türkiye’ye getirilen uluslararası bir eğitim programına dahil olan öğretmen kadromuz, uzman psikologlarımız ve rehberlik servisimizle çocukların eğitiminden öğretimine, sağlığından beslenmesine kadar her şeyin Montessori standartlarına ve en önemlisi çocukların doğasına uygun olması için gayret ediyoruz.

TÜRGEV Palet Okulları olarak 2020 yılı itibarıyla İrfan Okulları ve Yenidoğu Okulları’na sahip YETEV (Yeni Türkiye Eğitim Vakfı) ile iş birliğine gidilmiştir. Bu sayede eğitim yolculuğuna tek çatı altında devam eden köklü okullarımız, kendi özerk yapılarını koruyarak sahip oldukları güçlü yönleri ve kadim birikimleriyle birbirlerine destek olmaktadırlar.

Palet Okulları Başakşehir ve Yeşilvadi Kampüslerimizde kreş ve anaokulu kadememiz; Çamlıca Kampüsümüzde ise anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerimiz yer almaktadır.

Palet Okulları'nı Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz.


Instagram
YouTube
Linkedin