12-13 Şubat 2022 tarihlerinde vakfımıza bağlı Yenidoğu, Palet ve İrfan Okulları'nda 4,5,6,7,8,9 ve 10. sınıflar için Bursluluk ve Kabul Sınavı düzenlenecektir.

Sınava Başvurmak İçin Son Tarih: 9 Şubat 2022

2022 YETEV Bursluluk ve Kabul Sınavına başvurmak için tıklayınız.

Bursluluk ve Kabul Sınavı başvuru ekranında yaşayabileceğiniz teknik problemler için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

YETEV'e bağlı Yenidoğu Okulları, Palet Okulları ve İrfan Okulları’nda her yıl Bursluluk ve Kabul Sınavı yapılmaktadır. Bursluluk ve Kabul Sınavımız sadece bir sınav olmayıp öğrencinin kazanımları ve eksikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Bursluluk ve Kabul Sınavı soruları PROGEL’e (Program Geliştirme Birimi) bağlı Branş Koordinatörleri tarafından özenle ve Milli Eğitim Bakanlığının kazanımlarına birebir uyumlu şekilde özgün ve LGS-YKS sorularıyla da benzerlik gösterecek şekilde hazırlanmaktadır. Sınav süreçleri Ölçme Değerlendirme Birimimizce yönetilmekte olup sınav erken kayıt dönemi öncesinde yılda bir kere ilan edilen tarihlerde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilere sınav başarısına göre kademe sonuna kadar geçerli olacak şekilde farklı oranlarda burs imkanı sağlanmaktadır.

* Palet Türk Müziği İlkokul’u Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul etmektedir.