Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV) eğitim alanında devletin kamusal yükünü azaltmak ve milli, manevi değerler ışığındaki eğitim anlayışını öğrencilerle buluşturmak amacıyla kurulmuştur.

YETEV, farkındalığa dayalı eğitim anlayışının hayata geçirilmesi niyetiyle çeyrek asrı aşan sivil toplum birikimine dayanarak eğitime yeni bir soluk getirme gayesindedir.

1998 yılında kurulan İrfan Okulları, 2011 yılında kurulan Palet Okulları ve 2015 yılında kurulan Yenidoğu Okulları; 2020 yılında "Birlikten güç doğar." düsturundan yola çıkarak Yeni Türkiye Eğitim Vakfı altında bir araya gelmiştir.

VAKFIMIZIN AMACI

  • Her kademe ve türdeki eğitim kurumunda, toplum ve kişilerin ekonomik, sosyal, kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak nitelik ve niceliğe ulaşması için gereken alt yapıyı oluşturmak, bu kapsamda maddi, manevi katkıda bulunmak,
  • Bütünsel eğitim ve öğretim modellerinin hayata geçirilmesi için gereken özgün eğitim sistemlerini ve bu sistem doğrultusunda uygun programları geliştirmek,
  • Eğitimin paydaşı olan “öğretmen, idareci, veli/aile” topluluklarını nitel ve nicel olarak geliştirmek amacıyla eğitim programları planlamak ve uygulamak,
  • Yetenekli ve azimli, ancak maddi açıdan desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere; çeşitli kademelerde yurt içi ve yurt dışı öğrenimlerini tamamlamaları için burs ve diğer şekillerde destek sağlamak,
  • Eğitimin gelişmesine, ülke gençlerinin daha iyi yetişmesine hizmet edecek programlar-yarışmalar organize etmek,
  • Her alanda eğitimin gelişmesi için ulusal ve uluslararası kurumlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğini geliştirmek ve ortak çalışmalar yürütmektir.

ŞEHİT-GAZİ ÇOCUKLARI İLE YETİM VE BAŞARILI ÇOCUKLARIMIZA EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ YETEV'DEN!

YETEV bünyesindeki Yenidoğu Okulları, Palet Okulları ve İrfan Okulları yıllardır birçok öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Vakıf olarak milli, manevi değerler ışığındaki eğitim anlayışımızı öğrencilerimizle buluşturarak onlara faydalı olma gayreti içinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

Vakfımıza bağlı okullarımızda vizyonumuz ve misyonumuzdan hareketle şehit, gazi, yetim ve başarı bursu ile eğitim gören öğrencilerimize de ev sahipliği yapıyoruz. Son 5 yılda okullarımızda 66’sı şehit çocuğu/yakını, 204’ü gazi çocuğu/yakını, 36’sı yetim ve 2.795’i başarı burslu olmak üzere toplam 3.101 öğrenciye burs imkanı sağlayarak onları okullarımızda misafir ettik. %23,48’lik burslu öğrenci okutma yüzdesiyle bu alanda ön saflarda olan vakfımız/okullarımız daha çok öğrenciye ulaşabilme gayretiyle bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.