Eğitimin her kademesindeki öğrencilere ihtiyaçları doğrultusunda destek olmak, anaokulundan üniversiteye her seviyede okul açmak, yurt, kütüphane ve kurs binaları kurmak, ilmi çalışmalar, kongre ve konferanslar düzenlemek ve bu sayede milletimizin irfanına yatırım yapmak gayesiyle 1951 yılında İlim Yayma Cemiyeti, 1973 yılında da İlim Yayma Vakfı kurulmuştur.

Temel faaliyeti eğitim-öğretim hizmetleri alanında kurumlar kurmak ve bu kurumları geliştirmek olan İlim Yayma Vakfı, “Anaokulundan Üniversiteye” Milli, İlmi, İrfani bir eğitim anlayışıyla ilk olarak 1998 yılında İstanbul Ümraniye’de ilkokul ve ortaokul kademelerinde hizmet veren İrfan Okulları’nı açmıştır.

Daha sonraki yirmi yıllık süreçte İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları sırasıyla Madenler, Güngören ve Samsun kampüslerinde de anaokulundan lise kademesine kadar her sınıf seviyesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

İrfan Okulları olarak 2020 yılı itibari ile Yenidoğu Okulları ve Palet Okulları’na sahip YETEV (Yeni Türkiye Eğitim Vakfı) ile iş birliğine gidilmiştir. Bu sayede eğitim yolculuğuna tek çatı altında devam edecek olan köklü okullarımız, kendi özerk yapılarını koruyarak, sahip oldukları güçlü yönleri ve kadim birikimleri ile birbirlerine destek olmaktadırlar.

İrfan Okulları Madenler Kampüsümüzde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerimiz yer almaktadır.

İrfan Okulları'nı Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz.


Instagram
YouTube
Linkedin