"4. ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ FOTOĞRAF YARIŞMASI" SERGİSİ AÇILDI

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması'na her geçen yıl fotoğrafçıların daha çok rağbet ettiğini belirterek, "Burada bir kültürü yaşatıyoruz bu bir renklilik ve zenginlik. Buradaki eserler umarım kamuoyunda daha yaygın bir şekilde görülür. Gayemiz bundan sonra Beyoğlu'nun dışındaki galerilerde de bu sergiyi devam ettirmek ve İstanbulluların beğenisine sunmak." dedi.

 

Erdoğan, bu etkinlikte daha çok yerel, etnik sporların tanıtımını yaptıklarını dile getirerek:

 

Dünyanın bir çok yerinde etnik sporları merkeze koyan festivallerin olmasını istediklerini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz konfederasyon olarak bu amacı güderken toplumların kendi kültürüne sahip çıkmasının, dünyanın bu renkli görüntüsünün korunmasına hizmet edeceğine düşünüyoruz. Bugün buradaki fotoğraf sergisi, festivalin zengin görselliğini gözler önüne seriyor. Sergide, 600'ün üzerinde fotoğraf sanatçısı var, 5 ayrı dalda ödül verildi. Her geçen yıl fotoğrafçıların festivale daha çok rağbet ettiğini görüyoruz.

 

Daha sonra Bilal Erdoğan sergide birinci olan fotoğraf sanatçısına ödülünü takdim etti.

 

Bu arada Erdoğan, sergide yer alan fotoğrafları tek tek inceleyerek, hikayeleri hakkında da bilgi aldı. Serginin açılışına Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Sergi, 10 Şubat'a kadar Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda ziyarete açık olacak.

 

 

(Kaynak: hurriyet.com.tr)

HABERİ PAYLAŞ

BASINDA ÇIKAN

DİĞER HABERLER