Necmettin Bilal ERDOĞAN
NECMEDDİN BİLAL ERDOĞAN
Mütevelli Heyet Başkanı

1981 yılında İstanbul'da doğdu. 1999 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini 2002 yılında Indiana Üniversitesi’nde “Siyaset Bilimi ve İktisat” alanlarında tamamladı.

Akademik eğitimine 2004 yılında Harvard Üniversitesi, Kennedy Siyaset Okulu’nda Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi ile devam etti. Halen Johns Hopkins Üniversitesi’nde “Avrupa Çalışmaları” alanında İtalya ve Türkiye’nin ekonomik büyüme modellerini ele aldığı doktora tezi çalışması ile akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

N. Bilal Erdoğan, çeşitli zamanlarda Johns Hopkins Üniversitesi ile Woodrow Wilson Merkezi’nde asistan, Dünya Bankası’nda ise uzman olarak görev yaptı.

Yeni Türkiye Eğitim Vakfı'nın ve Dünya Etnospor Konfederasyonu'nun başkanı olan Erdoğan, İlim Yayma Vakfı ve İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir. Bunların yanı sıra Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı ile Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu ve Darülaceze İdare Meclisi üyesidir.

İleri derecede İngilizce’nin yanı sıra Fransızca, İtalyanca ve Arapça bilen Erdoğan, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ramazan SALMAN
Ramazan SALMAN
Mütevelli Heyet Üyesi

1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu.

10 yıl özel sektörde kurumsal kaynak planlama ve yönetim danışmanlığı, 2014 yılında Yenidoğu Okulları’nın kurucu genel müdürlüğünü yaptı. 2020 yılından beri Yeni Türkiye Eğitim Vakfı'nda İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 3 kız babasıdır.

Cem OCAKÇI
Cem OCAKÇI
Mütevelli Heyet Üyesi

1976 yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılından bu yana özel eğitim kurumlarında üst düzey yöneticilik yapmaktadır.