Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı, YETEV Okulları Öğrencileriyle Buluştu

Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı, YETEV Okulları Öğrencileriyle Buluştu

Türkiye’nin ilk astronotu ve Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Alper Gezeravcı, 15 Mayıs’ta YETEV Okulları öğrencileriyle bir araya geldi. Gezeravcı; Yenidoğu Okulları Çekmeköy Kampüsü’nde düzenlenen konferansta, Türkiye’nin uzay misyonu ve uzayda gerçekleştirilen deneyler hakkında bilgiler verdi.

Genç zihinleri uzayın sonsuzluğuna doğru yolculuğa çıkaran Gezeravcı, yaptığı deneyleri ve edindiği tecrübeleri öğrencilerimize aktardı. Etkinlikteki her öğrenci, Gezeravcı’nın anlattıklarını büyük bir dikkatle dinledi. Öğrencilerin merakını gideren bir sunum gerçekleştiren astronot, geleceğin bilim insanlarına ilham kaynağı oldu. Gezeravcı’nın sunumu, büyük bir ilgiyle karşılandı ve etkinlik sonunda öğrencilerimiz tarafından yoğun alkış aldı.

Etkinliğimizin sonunda, YETEV Okulları Genel Müdürü Sn. Hayati Oktay, Türkiye’nin uzaydaki gururu ve ilk astronotu Alper Gezeravcı’ya, uzay bilimine katkılarından dolayı şükranlarını sunarak bir plaket takdim etti. Plaketin ardından, geleceğin bilim insanları olma yolunda ilerleyen öğrencilerimiz, Alper Bey’e çiçeklerini sunarak teşekkürlerini ifade ettiler.

Etkinliğimize ilgi gösteren tüm öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Haber Fotoğrafları

15 Mayıs 2024 Eğitimle İyileşiyoruz Bu sayfayı paylaşın: